FOLIE GRZEWCZE RED SNAKE

 

System grzewczy Red Snake to niezwykle cienka folia (0,4mm), jej elementem grzejnym jest tkanina, która składa się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Folie Red Snake zapewniają niemal 100% sprawności i można je z powodzeniem montować tylko jako podstawowe źródło ogrzewania, również jako dogrzewanie punktowe (na fragmencie podłogi lub pod wykładziną czy dywanem). Montaż folii w 30 metrowym salonie zajmuje około 3h. Jest to dużo łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnej „podłogówki”, które można stosować zarówno na etapie budowy jak i w istniejących budynkach.

 

Koszty kompletnego systemu Red Snake, dla domu 120 m2, rozpoczynają się od 12 000 zł netto*

 


ZAPROŚ SŁOŃCE DO SWOJEGO DOMU!

 

 

*Niniejsza oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art 66§ 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Wycena systemu jest zależna od kilku parametrów budynku. Znajdź doradcę ze swojego regionu i poznaj szczegóły>>>

zdrowie

 

optymalna wilgotność
idealny komfort
przyjazny alergikom

oszczędność

 

tani w inwestycji
oszczędny w użytkowaniu
super wydajny

komfort

 

bezawaryjny
bezobsługowy
łatwy w sterowaniu

NAJTAŃSZY SYSTEM GRZEWCZY

WYBIERZ ZDROWE I KOMFORTOWE CIEPŁO

Co raz więcej ludzi zauważa, iż tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne oparte na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach jest nieefektywne w stosunku do technologii obecnej na rynku. Wbrew powszechnej opinii, ogrzewanie płaszczyznowe oparte na foliach grzewczych okazuje się być dużo tańsze w eksploatacji jaki i w montażu, nawet zważywszy na fakt, iż źródłem ogrzewania jest prąd. To oczywiste, że jednostka energii elektrycznej kosztuje więcej od jednostki gazu – wystarczy jedynie zwrócić uwagę, że do każdego pomieszczenia należy wprowadzić tyle energii cieplnej ile z niego „ucieka”. Dlatego, żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym, tej energii musimy zużyć dużo więcej w zdecydowanie dłuższym odcinku czasu – chociażby ze względu na wentylację (przez którą ciepłe powietrze wydostaje się na zewnątrz). Folie grzewcze emitują podczerwień, najpierw ogrzewa wszelkie obiekty w pomieszczeniu, które wtórnie ogrzewają powietrze. Innymi słowy, czas i ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkakrotnie niższa, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd jak i komfort termiczny, nawet przy niższych temperaturach.

DLACZEGO WARTO?

NASZE SYSTEMY SĄ BEZAWARYJNE

System grzewczy Red Snake to zupełnie nowe podejście do techniki grzewczej. Folia grzewcza z włókna węglowego zalaminowana jest dwoma warstwami twardych foli. Do foli doprowadzane jest bezpośrednio zasilanie, co eliminuje części ruchome, hydraulikę, pompy, zawory i wszelkie inne elementy systemów grzewczych, które prędzej czy później muszą być wymienione na nowe lub naprawiane. Wyłączając uszkodzenia mechaniczne, system grzewczy Red Snake jest bezawaryjny co potwierdzamy 25-letnią gwarancją.

ALE CO Z TYM PRĄDEM?

ZASKOCZY CIĘ JAK TANIO MOŻESZ OGRZAĆ DOM

System grzewczy Red Snake jest zasilany energią elektryczną, co często rodzi obawy przed kosztami użytkowania go. Mówi się że „ogrzewanie elektryczne jest drogie” co jest prawdą w przypadku ogrzewania konwekcyjnego – opartego o grzejniki ścienne. System Red Snake sprawia, że do zapewnienia Tobie komfortu cieplnego potrzebujesz nawet 60% mniej energii niż systemy konwekcyjne.

SPRAWNOŚĆ SYSTEMU TO PONAD 99%

praktycznie cała energia dostarczana
do foli grzewczej jest zamieniana
na ciepło

KOMFORT CIEPLNY W NIŻSZEJ TEMPERATURZE

średnio o 1-4C niższej niż przy zastosowaniu systemu hudraulicznego; każdy 1*C to oszczędność od 8-10%

STEROWANIE Z DOKŁADNOŚCIĄ DO 0,1*C
bardzo mała bezwładność systemu sprawia, że sterowanie daje dodatkowe oszczędności nawet do 20%

ZASILANIE DARMOWĄ ENERGIĄ ELEKTRYCZNĄ

instalacji fotowoltaicznej; dzięki półrocznemu bilansowaniu ogrzewasz dom prądem wyprodukowanym latem

ELEKTRYCZNE SYSTEMY GRZEWCZE – PLUSY I MINUSY

 

Elektryczne systemy grzewcze:
Technika daje nam co raz większe możliwości zastosowania w domu elektrycznych systemów grzewczych. Takie urządzenia potrafią być niezawodne, bezobsługowe, tanie w eksploatacji i w montażu. I najważniejsze: dzięki bilansowaniu energii wytworzonej z fotowoltaiki, możemy budować domy samowystarczalne energetycznie. Jak zatem wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie? Pompa ciepła, piec akumulacyjny, czy zwykły grzejnik elektryczny? A może ogrzewanie podczerwienią? Jeśli tak, to czy zastosować promiennik podczerwieni, czy folie grzewcze? W tym artykule postaram się pokrótce przybliżyć plusy i minusy różnych rozwiązań.

 

Piece akumulacyjne:
Ich idea polega na tym aby „ładować” grzejniki tańszą energią w nocy i oddawać ciepło w dzień, kiedy prąd jest droższy. Koszty eksploatacyjne i inwestycyjne są dość wysokie jak na takie rozwiązanie.

PLUSY: nieco tańsza energia do ogrzewania.

MINUSY: przede wszystkim w godzinach 16-22 jest droższy prąd, a są to godziny w których większość ludzi wraca z pracy i włącza AGD, RTV i oświetlenie. W efekcie płacą trochę mniej za ogrzewanie i dużo więcej za pozostałe zużycie prądu. Ponadto takie grzejniki są duże, ciężkie, zajmują sporo miejsca i wykorzystują do ogrzewania konwekcję, która generuje duże straty energii.

 

Konwektory elektryczne ( pot.: „farelki”, „olejaki”):
Są to miejscowe urządzenia grzewcze, których zadaniem jest ogrzanie powietrza w pomieszczeniu w którym się znajdują. Często wyglądem przypominają tradycyjne grzejniki wodne. Mogą być wyposażone w wentylator przyspieszający rozprowadzenie ciepłego powietrza. Najczęściej stosowane jako dogrzewanie pojedynczych pomieszczeń, rzadziej jako ogrzewanie całoroczne domu.

PLUSY: grzejniki elektryczne są tanie w montażu, bardzo szybko się nagrzewają i często są przenośne.

MINUSY: duże zużycie energii, wynikające z konwekcji i duża awaryjność.

 

Pompy ciepła:
Ich „sercem” jest sprężarka, która daje możliwość wykorzystania na potrzeby ogrzewania energii odnawialnej zgromadzonej w powietrzu lub w gruncie.

PLUSY: na pewno niskie koszty eksploatacyjne oraz możliwość chłodzenia.

MINUSY: koszty inwestycyjne – taniej jest zastosować jakikolwiek inny elektryczny system grzewczy i połączyć go z fotowoltaiką. Problemem jest także krótka żywotność pomp ciepła.

 

Piec elektryczny:

PLUSY: w starych budynkach można nim bezproblemowo i bezinwazyjnie zastąpić istniejący piec na paliwo stałe. W nowych budynkach ma sens tylko wtedy gdy zastosujemy ogrzewanie podłogowe. W innym przypadku taniej wyjdzie zrobić zwykłe konwektory elektryczne.

MINUSY: trzeba wykonać instalację wodną, która podnosi koszty inwestycyjne.

 

Maty grzewcze z drutów oporowych:
Są to systemy ogrzewania podłogowego, idealne do zastosowania pod terakotę.

PLUSY: niskie koszty inwestycyjne oraz wykorzystanie efektu podczerwieni gwarantują niski koszt eksploatacyjny.

MINUSY: w przypadku przepalenia się obwodu grzewczego konieczne jest skucie całej posadzki.

 

Promienniki podczerwieni:
Są najczęściej produkowane jako cienkie, estetyczne panele na podczerwień, które można montować na sufitach lub ścianach.

PLUSY: niski koszt montażu, szeroka gama wzorów (białe, kolorowe, z obrazami lub jako lustra) i ogrzewanie podczerwienią.

MINUSY: skupienie dużej ilości energii w jednym punkcie może powodować nierównomierne odczucie ciepła.

 

Folie grzewcze z włókien węglowych:

PLUSY: dają niemal nieograniczone możliwości montażu: na podłogi pod terakotę, panele, wykładziny, wylewki betonowe lub na ściany i sufity pod zabudowy g-k, tynki mineralne, boazerie itd. Zwykle sposób montażu pozostawia je niewidocznymi dla oka. Wykorzystanie unikalnej technologii nanowłókien węglowych zalaminowanych w tworzywach sztucznych daje gwarancję bezawaryjnej pracy przez dziesiątki lat. Ogrzewanie na podczerwień gwarantuje niskie zużycie energii. Koszty inwestycyjne podobne jak przy matach grzewczych, mniejsze niż przy promiennikach.

MINUSY: w starym budownictwie, montaż może wymagać dodatkowych nakładów związanych z wymianą poszycia podłogi lub ścian.

 

Podsumowanie:
Przykłady rozwiązań z całego świata jednoznacznie wskazują, że przyszłość domowego grzania należy do prądu. Ich prostota, długiej żywotność, bezobsługowość, bezpieczeństwo i przede wszystkim możliwość połączenia z fotowoltaiką sprawia, że ogrzewanie elektryczne = tanie ogrzewanie!